Biz Kimiz

1975 yılında kurulan Drogsan İlaçları San. ve Tic. A.Ş., kurulduğu yıldan bu yana yenilikçi yaklaşımı ile hasta ve hekimlere pek çok alanda kaliteli sağlık ürünleri sunmaktadır.

Kurulduğu ilk yıllarda bitkisel ilaç hammaddeleri üretimi yapan Drogsan İlaçları, 1998 yılında ‘’Ağız ve Diş Sağlığı’’ alanındaki ilk ürünü olan klorheksidin etken maddeli Klorhex markasını Türk Tıbbının kullanımına sunmuştur.

Sonraki yıllarda birçok terapötik alandaki ürünü Türk ilaç sektörüne kazandıran Drogsan İlaçları 2003 yılında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları sonrasında Türkiye’deki ilk klorheksidin & benzidamin kombinasyonu olan Kloroben isimli markayı da Türk tıbbının kullanımına sunmuştur. 

2013 yılında, Drogsan İlaçları ‘’Ağız ve Diş Sağlığı’’ alanında çalıştığı ürünlere ek olarak, benzersiz formülü ile DentaSave Ağız Bakım Ürünlerini hekimlerin ve tüketicilerin kullanımına sunmuştur.

DentaSave markası gücünü Drogsan İlaçları’nın 40 yılı aşkın bilgi ve birikiminden, yenilikçi Ar-Ge faaliyetlerinden ve deneyimli kadrosundan almaktadır.

Ağız ve Diş sağlığında edinilen bilgi ve deneyimleri teknoloji ile birleştirilen DentaSave Ağız Bakım Ürünleri, mükemmel ağız ve diş bakımı sağlayarak ağız ve diş sağlığını destekler.

DentaSave Ağız Bakım Ürünleri, özel olarak geliştirilmiş formülasyonlarıyla ağız kokusunu gidermeye, diş eti bakımını sağlamaya ve dişlerinizi korumaya yardımcı olur.

Dentasave Diş Macunları ve Ağız Çalkalama Suları SLS, Paraben, Triklosan gibi maddeleri içermez.

DentaSave Ağız Çalkalama Suları alkol içermez.


1975

Drogsan İlaçlarının kuruluşu ve bitkilerden elde edilen uçucu yağların üretimine başlanması.

1990

Beşeri ilaç üretimine başlanması.

1998

Ağız ve Diş Sağlığı alanında ilk ürünü olan klorheksidin etken maddeli Klorhex markasının pazara sunulması.

2003

Türkiye’deki ilk klorheksidin & benzidamin kombinasyonunun pazara sunulması.

2013

DentaSave Ağız ve Bakım Ürünlerinin hekim ve tüketicilerin kullanımına sunulması.

Mottomuz
DentaSave Dişlerini Sev
,,
DentaSave Dişlerini Sev
yukarı