Sıkça Sorulan Sorular
SLS nedir?

Sodyum lauryl sülfat (SLS), şampuanlar, deterjanlar ,duş jelleri, traş köpükleri ve diş macunlarında köpürtücü olarak kullanılabilen kimyasal bir maddedir. Genelde sanayilerde boru hattını temizlemek için tercih edilir.

DentaSave Ağız Bakım Ürünleri "SLS" içermez.
SLS nedir?
PARABEN nedir?

Kozmetik ürünlerde mikrobiyolojik büyümeye karşı ve ürünün güvenirliğini sürdürmesi için koruyucu olarak kullanılır. Bazı Avrupa ülkelerinde yasaklanmış bir koruyucudur. Çocuk ürünlerinde kullanımı kısıtlanmıştır.

DentaSave Ağız Bakım Ürünleri "PARABEN" içermez.
PARABEN nedir?
TRİKLOSAN nedir?

Antimikrobiyal bir madde olan triklosan genellikle sabun, deterjan ve diş macunlarında bulunur. Sudaki klor, triklosan adlı maddeyle temasa geçtiğinde reaksiyona girer ve zehirli kloroform gazı oluşur.

DentaSave Ağız Bakım Ürünleri "TRİKLOSAN" içermez.
TRİKLOSAN nedir?
DentaSave DentaSave diş macunu dişlerin beyazlamasını sağlar mı?

Evet. DentaSave Aşındırmayan Beyazlık diş macunu patentli Sensocel Teknolojisi sayesinde diş minesini zedelemeden nazikçe temizler ve aşındırmadan doğal bir beyazlık sağlar. 

DentaSave DentaSave diş macunlarını uzun süre kullanabilir miyim?

Evet DentaSave diş macunlarını uzun süre kullanabilirsiniz.İçeriğindeki florür sayesinde dişlerinizi çürüklere karşı korur. Ağız ve Diş bakımınızı sağlar. Ayrıca DentaSave Aşındırmayan Beyazlık diş macunu patentli Sensocel Teknolojisi sayesinde diş minesini zedelemeden nazikçe temizler ve aşındırmadan doğal bir beyazlık sağlar. DentaSave diş macunları dişlerinizi çürümeye karşı korurken diş hassasiyetini azaltmaya, dişlerinizin doğal beyazlığını korumaya ve diş eti bakımınızı sağlamaya yardımcı olur.

DentaSave Diş hassasiyeti nedir?

Sıcak, soğuk ve ekşi yiyecek ve içeceklerin tüketilmesiyle dişlerde hissedilen ani ve keskin ağrıya diş hassasiyeti neden olmaktadır. Kişiler bu rahatsızlığı bazı dönemlerde yaşamaktadır. Bazı durumlarda ise kalıcı bir rahatsızlık söz konusudur ve bu durum kişilerin yiyecek içecek alışkanlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir.

DentaSave Hassas dişlerin nedenleri nelerdir?

Diş hassasiyetine, diş minesinin altında bulunan ve "dentin" olarak adlandırılan dişin iç kısmının, diş eti sorunları, dişlerin bastırılarak fırçalanması ve diş çürükleri nedeniyle aşamalı olarak açığa çıkması yol açar. Dentinde, sinir uçları içeren ve sıvı ile dolu küçük kanallar (tübüller) bulunur. Sıcak, soğuk veya tatlı, ekşi yiyecek veya içeceklerin tüketilmesi bu sıvının harekete geçmesine yol açar. Bu sıvı hareketi, sinir uçlarının reaksiyon göstermesine neden olarak ani bir rahatsızlığı veya kısa süreli ve keskin bir sızıyı tetikler.

DentaSave Hassas dişlerin ani ve keskin bir ağrıya yol açtığı durumlar nelerdir?

Soğuk yiyecek veya içecekler, Sıcak yiyecek veya içecekler, Tatlı veya ekşi (asitli) yiyecekler, Plak ve bakteriler, Kimyasal uyaranlar, Ağız kuruluğu

DentaSave Diş hassasiyetini önlemek için DentaSave yeterli midir?

Evet. DentaSave diş macunlarının ortak özelliklerinden biri hassas dişlere uygunluğudur. İçeriğindeki potasyum nitrat sayesinde açığa çıkan tübüllere kalkan oluşturarak dişlerde oluşabilecek hassasiyeti yok eder. Hassasiyet sorunlarındaki bu koruyucu kalkan sürekli kullanımda kalıcı rahatlama sağlar. Ayrıca hassasiyeti azaltmak için yumuşak hareketlerle dişleri fırçalamak ve hassas dişlere uygun diş fırçası kullanmak bir çözüm olabilir. Düzenli diş hekimi kontrolü ve ideal ağız bakımı hassasiyeti arttırıcı nedenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

DentaSave DentaSave diş macunlarını uzun süre kullanabilir miyim?

Evet. Dentasave diş macunları normal bir diş macunun yaptıklarını yapar. İçeriğindeki florür sayesinde dişlerinizi çürüklere karşı korur. Ayrıca içeriğindeki silika mikro kürecikleri diş minelerinize zarar vermeden doğal beyazlığını ortaya çıkarır. Sıradan diş macunlarının yaptığı üç temel özellik ve daha fazlası olduğu için DentaSave diş macunlarını uzun süre kullanabilirsiniz.

DentaSave DentaSave diş macunları çürüklere karşı koruma sağlar mı?

Evet. DentaSave içeriğindeki florür sayesinde diş minesi, dentin ve sement tabakalarını güçlendirerek bakterilerin dişleri çürütmesine karşı tam koruma sağlar.

DentaSave DentaSave diş macunları dişlerin beyazlamasını sağlar mı?

Evet. DentaSave diş macunları içeriğindeki aşındırmayan silika mikro kürecikleri sayesinde dişlerin doğal beyazlığını ortaya çıkarır. Ayrıca silikanın plak oluşumunu önleyici etkisi de bulunmaktadır.

DentaSave DentaSave diş macunlarının çeşitleri nelerdir?

DentaSave diş macunlarının Çinko, Cistus, %0,2 ve %0,05 Klorheksidin etken maddelerini içerdiği dört çeşidi bulunmaktadır. 1) %0,2 Klorheksidin içerikli DentaSave Yoğun Bakım 2) %0,05 Klorheksidin içerikli DentaSave Günlük Bakım 3) Çinko içerikli DentaSave Ağız Kokusu 4) Cistus içerikli DentaSave Tam Koruma

DentaSave DentaSave Çinko Ağız Kokusu diş macununun ağız kokusu üzerindeki etkisi nedir?

Ağız kokusu ağız içindeki bakterilere, sigaraya, ağız kuruluğuna, ağız hijyeninin bozulmasına, diş çürüklerine ve çeşitli gıdaların tüketilmesine bağlı olarak gelişir. Ağız kokusu, kişiler arası ilişkiyi ve sosyal yaşantıyı olumsuz yönde etkiler. Çinko ağız kokusu yapan uçucu sülfür bileşiklerini etkisiz hale getirerek kokuyu ortadan kaldırır. Aynı zamanda bakteri plağı ve diş taşı gelişimini engeller.

DentaSave DentaSave Cistus Tam Koruma macununun faydası nedir?

Diş çürüğü ve diş eti hastalıklarının en önemli sebebi bakteri plağıdır. Bakteri plağı ağız hijyeninin ihmal edilmesiyle diş ve diş etleri üzerinde biriken bakteri topluluğudur. Ağız hijyeninin korunması diş çürüğü, diş eti problemleri ve ağız kokusuna neden olan plak oluşumunu engeller. Ağız hijyeninin bozulması estetik sorunların yanı sıra kalp hastalıkları, kemik erimesi gibi daha ciddi sorunlar ile de sonuçlanabilir. Cistus Akdeniz iklimine özgü bir bitkidir. İçeriğindeki polifenoller antibakteriyel ve antiviral etkisi sağlamaktadır. Böylece ağız hijyeninin sağlanmasına yardımcı olur.

DentaSave Klorheksidin etken maddesin faydası nedir?

Klorheksidin antiseptik (mikropları öldürücü veya gelişmelerini önleyici) bir ağız solüsyonudur. Klorheksidin ağız solüsyonu ağız içindeki bakterileri azaltır. Klorheksidin bakterilerin hücre zarının parçalanmasına neden olur. Anti-Plak özelliğiyle FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylıdır. Plak yapısını bozar ve yeni plak oluşumuna engel olur. Diş eti bakımı ve plak kontrolü için altın standart olarak kabul edilen klorheksidin aynı zamanda etkisi uzun süre kalıcı olan bir ağız antiseptiğidir. Sürekli kullanımda kusursuz diş eti bakımı sağlar. Ayrıca diş eti kanaması üzerinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Uzun yıllardır diş hekimliğinde kullanılan klorheksidin diş etlerindeki problemlerin ana nedeni olan bakterileri giderir ve yeniden oluşmasını engeller.

yukarı