Günlük Bakım

Diş Çürüklerine Karşı Tam Koruma

Diş Çürüğü

Bakterilerin dişin sert yapısını oluşturan diş minesi, dentin ve sement tabakalarına hasar verdiği bir sorundur. Bu dokularda bakterilerin çalışması sonucu zamanla dişlerde oyulmuş boşluklar meydana gelmektedir. Florür diş minesi, dentin ve sement tabakalarını güçlendirerek bakterilerin dişleri çürütmesine karşı tam koruma sağlar.

Doğal Beyazlık

Diş Lekeleri

Dişlerin mine ve dentin tabakasında oluşan yediğimiz ve içtiğimiz besinlerden kaynaklanan lekelerdir. Bu lekeler genellikle çay, kahve, sigara, gazlı içecekler, meyve suları ve hazır gıdaların tüketilmesiyle ortaya çıkar. Diş lekeleri kişiyi görünüm açısından rahatsız eder. Hidrate silika mikro kürecikleri sayesinde dişlerin doğal beyazlığını ortaya çıkaran ayrıca plak oluşumunu önleyici etkisi bulunan bir maddedir.

Hassas Dişler

Hassas diş ne demektir?

Dişin dentin tabakasında, sinir uçları içeren ve sıvı ile dolu küçük kanallar (tübüller) bulunur. Sıcak, soğuk veya tatlı, ekşi yiyecek veya içeceklerin tüketilmesi bu sıvının harekete geçmesine yol açar. Bu sıvı hareketi, sinir uçlarının reaksiyon göstermesine neden olarak keskin bir sızıyı tetikler. Kişiler her an aynı sızıyı tekrar hissedecek korkusu yaşarlar. Bu da beslenme alışkanlıklarının bozulmasına neden olur. Potasyum nitrat, açığa çıkan tübüllere kalkan oluşturarak dişlerde oluşabilecek hassasiyeti yok eder. Hassasiyet sorunlarındaki bu koruyucu kalkan sürekli kullanımda kalıcı rahatlama sağlar. Hassasiyet sorunu yaşayan kişilerin hassas dişlere uygun diş macunu kullanması önerilmektedir.

Önerilen Ürün
DentaSave Cistus
Cistus Tam Koruma
Günlük Bakım
yukarı